Duomenų apie šalutinį vandenilio vandens poveikį yra nedaug
Duomenų apie šalutinį vandenilio vandens poveikį yra nedaug
Molekulinis vandenilis gali prasiskverbti per hematoencefalinį barjerą, ir tai turi unikalią reikšmę klinikinėje praktikoje. Jis vaidina naudingą vaidmenį sergant ligomis, įskaitant metabolinį sindromą, vėžį, organų pažeidimus ir Parkinsono ligą.
Vandenilio pripildytas vanduo yra paprastas būdas naudoti vandenilį.
Vandenilio vandens gėrimas – ar yra kokių nors privalumų?
Vandenilis turi keletą įdomių savybių. Jo gebėjimas pašalinti laisvuosius radikalus arba reaktyviąsias deguonies rūšis suteikia jai antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių. Dėl mažos molekulinės masės jis lengvai pasklinda per žmogaus kūno ląstelių membranas.
Štai keletas galimų privalumų, susijusių su vandeniliu užpilto vandens gėrimu.
Suteikia antioksidantų
Vandenilio vandens antioksidacinį poveikį lemia jo gebėjimas veikti kaip reduktorius. Kai kurie stiprūs oksidatoriai, vadinami reaktyviosiomis deguonies rūšimis (ROS), sąveikauja su mūsų kūno molekulėmis (pvz., baltymais ir nukleorūgštimis) ir sukelia oksidacinį stresą . Vandenilis selektyviai jungiasi su šiais žalingais oksidantais, kad jie nesikauptų ir dėl to apsaugo nuo pernelyg didelio oksidacinio streso.
Atsunori Nakao ir kiti tyrėjai ištyrė vandenilio turtingo vandens veiksmingumą 20 tiriamųjų, turinčių potencialų metabolinį sindromą, antioksidacinei būklei. Šio tyrimo duomenimis, aštuonias savaites vartojus vandenį, kuriame gausu vandenilio , padidėjo antioksidacinis aktyvumas ir sumažėjo oksidacinis stresas.
Vandenilinis vanduo gali būti antioksidantas, padedantis sergant įvairiomis ligomis, kaip ir aukščiau pateiktame pavyzdyje, buvo padaryta išvada, kad vandenilio turtingas vanduo gali būti metabolinio sindromo profilaktinė ir gydomoji priemonė.
Mažina uždegimą
Reaktyviosios deguonies rūšys yra susijusios su uždegimo atsaku. Vandenilis hidrintame vandenyje gali padėti pašalinti reaktyviąsias deguonies rūšis ir sumažinti uždegiminį atsaką pažeidus audinius.
2020 m. mokslininkai atliko atsitiktinių imčių tyrimą, siekdami ištirti vandenilio vandens vartojimo poveikį oksidaciniam stresui ir imuninėms funkcijoms 38 sveikiems suaugusiems žmonėms. Jų išvados rodo, kad vandenilio vanduo sumažina sveikų suaugusiųjų uždegiminius atsakus .
Vandenilio vanduo gali sumažinti uždegiminį atsaką.
Sumažina oksidacinį stresą
Tarša, vaistai ir net normalūs mūsų organizmo biologiniai procesai yra pavyzdžiai, kas sukelia oksidacinį stresą. Ilgalaikis oksidacinis stresas gali pakenkti ląstelių ir audinių komponentams, tokiems kaip DNR ir baltymai. Yra žinoma, kad ši žala prisideda prie lėtinių ligų, tokių kaip diabetas ir vėžys, išsivystymo ir vaidina svarbų vaidmenį senėjimo procese.
2013 m. atliktame tyrime, kuriame dalyvavo pacientai, sergantys lėtiniu hepatitu B, mokslininkai teigė, kad vandenilio vanduo sumažina oksidacinio streso žymenis.
Oksidacinis stresas yra susijęs su daugeliu lėtinių ligų, o vandenilio vanduo gali būti labai svarbus gydymo terapijoje.
Turi priešvėžinių savybių
Nustatyta, kad vandenilio dujos turi priešnavikinių savybių sergant keliomis vėžio formomis, pavyzdžiui, plaučių vėžiu. Tyrėjai teigia , kad tai gali sumažinti šalutinį poveikį, kurį sukelia įprastinė vėžio terapija (chemoterapija ir radioterapija), arba slopinti vėžio ląstelių augimą.
2020 m. atliktas tyrimas atskleidė, kad vandenilio dujos stabdo plaučių vėžio progresavimą ir gali būti veiksmingas plaučių vėžio gydymo metodas .
Kitas 2017 m. tyrimas parodė, kad gaubtinės ir tiesiosios žarnos vėžiu sergantiems pacientams, kuriems taikoma chemoterapija, vartotas vandenilio vanduo padėjo apsaugoti kepenis nuo chemoterapijos sukeltos žalos, palyginti su chemoterapiniais pacientais, kurie nevartojo vandenilio vandens.
Vandenilio vanduo gali būti naudingas vėžio gydymui ir gydymui.
Ar yra vandenilio vandens šalutinis poveikis?
Duomenų apie šalutinį vandenilio vandens poveikį yra nedaug. Vis dėlto mažai turimų tyrimų duomenų parodė, kad vandenilis organizmas gerai toleruojamas ir paprastai neturi šalutinio poveikio.
Jis nereaguoja su esminėmis kūno struktūromis ir neveikia svarbių organizmo procesų. Jis taip pat selektyviai jungiasi prie žalingų laisvųjų radikalų arba reaktyviųjų deguonies rūšių ir palieka https://dietoll-official.top/keto-friendly-recipes-and-meal-planning/ naudingų laisvųjų radikalų, kurie atlieka vertingas funkcijas organizme.
Ar hidrintas vanduo yra saugus gerti?
Maisto ir vaistų administracija (FDA) paprastai pripažįsta vandenilinį vandenį kaip saugų (GRAS) statusą, o tai reiškia, kad jis yra saugus gerti ir nekelia jokio pavojaus sveikatai.
Tačiau gamybos įmonės neturi standartizuotos koncentracijos, nes nėra mokslinio tyrimo, kuriuo būtų galima nustatyti vandenilio kiekį ar dažnį, reikalingą norint gauti galimos naudos sveikatai. Taigi vandenilio koncentracija vandenilio vandenyje skiriasi priklausomai nuo prekės ženklo.
Šarminis vanduo ir vandenilio vanduo
Šarminis vanduo – tai aukštos pH vertės vanduo, o vandenilinis – įprastas vanduo, kuriame yra ištirpusių papildomų vandenilio dujų. Kaip ir vandenilinis vanduo, šarminis vanduo taip pat turi teigiamą naudą sveikatai, kurią reikia paremti daugiau tyrimų. Tai apima detoksikaciją ir anti-senėjimą.
Nežinoma, kad abu jie sukelia sunkų ar netoleruojamą neigiamą poveikį. Tačiau, lyginant su vandeniliniu vandeniu, teigiama, kad ilgalaikis arba per didelis dirbtinio šarminio vandens vartojimas turi įtakos skrandžio rūgštingumui; dėl to jis gali sutrikdyti maisto virškinimą ir sukelti skrandžio sutrikimus.
Paskutinės mintys
Nors vandenilinis vanduo jūsų organizmui nepakenks, yra mažai tyrimų apie galimą jo naudą sveikatai. Norint patvirtinti šią galimą naudą, reikia atlikti išsamesnius tyrimus. Nors verta išbandyti jį kaip priedą, mokslininkai vis dar nustato, ar jis turi reikšmingą pranašumą prieš įprastą gryną vandenį.
Veganai, netoleruojantys laktozės ir žmonės, valgantys visavertį augalinį maistą (WFPB), skatina pieno produktų alternatyvų rinką. Tačiau daugelis kitų dabar keičia savo mitybos įpročius ir pereina prie pieno produktų alternatyvų dėl skonio pasirinkimo ir jų maistinės naudos.
Pagrindiniai pasiėmimai:
- Pieno alternatyvos užplūsta rinką, todėl veganams, vegetarams ir laktozės netoleruojantiems žmonėms suteikiama daug daugiau galimybių.
- Augalinis pienas yra sveikesnis, nes jame gausu būtinų vitaminų ir mineralų.
- Alternatyviems pieno produktams reikia daug mažiau vandens ir kitų išteklių, todėl jie yra draugiškesni aplinkai.
Kad ir kokia būtų keitimo priežastis, pieno produktų pakaitalai yra pripildyti vitaminų ir papildo dietą būtinomis maistinėmis medžiagomis.
Kokios yra pieno produktų alternatyvos?
Pieno alternatyvos yra augaliniai pieno produktai. Žmonės renkasi augalinį pieną dėl įvairių priežasčių. Veganai nevartoja gyvūninės kilmės maisto produktų, įskaitant pieno produktus, ir taip skatina augalinio pieno rinką. Tie, kurie netoleruoja laktozės arba serga uždegimine žarnyno liga, taip pat renkasi pieno produktų alternatyvas, kad išvengtų GI problemų.
Karvės pienas yra pagrindinis pasaulio produktas, kasdien naudojamas kavai, dribsniams, maisto ruošimui ir kepimui. Nenugriebtame piene yra apie 87% vandens, o likusius 13% sudaro baltymai, riebalai, angliavandeniai, vitaminai ir mineralai. Stiklinėje nenugriebto pieno yra 149 kalorijos, 8 g baltymų ir 8 g riebalų.
Nepaisant karvės pieno maistinės vertės, augalinis pienas tampa tinkamiausiu pasirinkimu dėl jo maistinės naudos ir mažiau alerginių bei GI reakcijų.
Augalinio pieno privalumai
Pieno alternatyvos ir augalinis pienas turi daug pranašumų, palyginti su pieno produktais, įskaitant:
Augalinis pienas yra be laktozės
Kadangi augalinis pienas yra be laktozės, jis yra puikus pasirinkimas netoleruojantiems laktozės. Laktozė yra piene esantis cukrus; nesugebėjimas jo virškinti vadinamas laktozės netoleravimu. Ja serga maždaug du trečdaliai pasaulio gyventojų. Kaskart, kai laktozės netoleruojantis asmuo vartoja pieną, gali pasireikšti virškinimo sutrikimai, tokie kaip viduriavimas, pilvo pūtimas ar mėšlungis.
Augalinis pienas yra nekenksmingas aplinkai
Gyvulininkystės ekologinis pėdsakas kelia nerimą, o pieno gamyba labai prisideda. Pavyzdžiui, auginant karves ir ožkas, kurios duoda pieną, susidaro neįtikėtinai daug metano, kuris atmosferą sušildo daug labiau nei anglies dioksidas.
Augalinės kilmės pieno gamyba palieka mažesnį aplinkos pėdsaką. Taigi, jis yra daug ekologiškesnis.
Augalinis pienas yra sveikesnis
Nors karvės pienas yra puikus kalcio ir vitamino D šaltinis, jame taip pat yra sočiųjų riebalų, antibiotikų ir hormonų, kurie yra nesveiki. Kita vertus, augalinį pieną sudaro sveiki maistiniai riebalai, antioksidantai ir junginiai, tokie kaip fitosteroliai ir izoflavonai.
Kokie yra augalinio pieno variantai?
Yra įvairių augalinio pieno variantų. Kiekvienas iš jų yra unikalus, turi savo privalumų ir trūkumų. Pažvelkime į keletą galimų variantų ir jų unikalių savybių:
Sojų pienas
Jei ieškote puikaus universalaus pieno, kuriame būtų kalcio, mangano ir seleno, apsvarstykite galimybę naudoti sojų pieną. Pienas gaunamas iš baltymų turinčių sojų pupelių. Jis yra labai maistingas, nebrangus ir plačiai prieinamas. Stiklinėje paprasto sojų pieno yra 80 kalorijų, 7 g baltymų ir 0,5 g sočiųjų riebalų.
Sojų pienas yra geras nepakeičiamų mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių ir izoflavonų šaltinis, kurie yra sveiki ir padeda išvengti ligų, tokių kaip vėžys ir osteoporozė. Be to, dauguma sojų pieno yra praturtinti vitaminu B12 ir vitaminu D.
Vienas paprasto sojų pieno trūkumas yra tas, kad žmonėms reikia laiko priprasti prie jo skonio. Tačiau dauguma prekių ženklų siūlo aromatizuotas veisles, todėl jos yra skanesnės žmonėms, kuriems nepatinka skonis. Be to, kai kurie žmonės yra alergiški sojai, todėl vartojimas gali sukelti diskomfortą arba gali tekti jo visai vengti.
Avižų pienas
Avižų pienas yra dar vienas populiarus ne pieno pieno pasirinkimas. Jis dažnai renkamas prieš sojų pieną, nes jo konsistencija panaši į pieno pieną; todėl jis yra puikus pieno pakaitalas kavoje ir kituose gėrimuose. Be to, tai puikus baltymų, kalcio, geležies, fosforo, B grupės vitaminų ir vitamino D šaltinis. Didelis skaidulų kiekis avižose taip pat yra labai patrauklus sveikatai besirūpinantiems vartotojams, nes yra susijęs su lipidų kiekį mažinančiu ir priešvėžiniu poveikiu. savybių.
Contents
- Vandenilio vandens gėrimas – ar yra kokių nors privalumų?
- Ar yra vandenilio vandens šalutinis poveikis?
- Ar hidrintas vanduo yra saugus gerti?
- Šarminis vanduo ir vandenilio vanduo
- Paskutinės mintys
- Kokios yra pieno produktų alternatyvos?
- Augalinio pieno privalumai
- Kokie yra augalinio pieno variantai?